Menu

Minecraft Gift Code Generator

Najlepszy generator kodów do gry Minecraft.

Tryby gry Minecraft

aleks2015

Rozgrywka w Minecraft polega w głównej mierze na budowaniu i niszczeniu bloków (sześcianów) na mapie. Istnieje kilkanaście różnych typów bloków, niektóre z nich posiadają dodatkowe funkcje, takie jak rozlewanie się, czy spadanie w dół z powodu grawitacji.

minecraftludziknakoniukliknij w obrazek, aby pobrać Minecraft Gift Code Generator

Z tych bloków gracze mogą tworzyć duże konstrukcje takie jak zamki, drogi, budynki, wieżowce i inne kształty, jak np. szachownica, obraz, rzeźba. Użytkownicy nie tylko mogą projektować budynki, dzieła sztuki, czy jaskinie, ale także mini-sporty jak np. spleef.

Twórca dodał tryb Survival (ang. przetrwanie, poprzedzony przez Survival Test), a później kreatywny, następnie tryb Adventure (ang. przygoda) oraz tryb obserwatora. Minecraft jest obecnie uważany za grę czysto edytorską. Użytkownicy, którzy zakupili grę mają dostęp do pełnej wersji. Wcześniej były dostępne tylko wersje rozwojowe: Beta, Alpha, Infdev oraz Indev. Ta wersja może zawierać (i zawiera) błędy, ale dodaje do gry nowe możliwości, takie jak dynamiczne oświetlenie, crafting, rolnictwo, nowe bloki i bardziej konfigurowalny generator map.

Tylko wersja Classic oraz wersja demonstracyjna (na 5 minecraftowych dni) są dostępne dla każdego za darmo. Wersja pełna jest dostępna po zakupie gry.

Główne tryby gry

W grze aktualnie są następujące tryby:

  • Creative – nieskończona ilość bloków, brak paska zdrowia,
  • Survival – jest pasek zdrowia, należy zbierać surowce, aby budować i tworzyć przedmioty,
  • Hardcore - tryb podobny do przetrwania, ale na zablokowanym poziomie trudnym, a po śmierci nie ma możliwości respawnu.
  • Adventure (stare Dungeons and Levers) – jest pasek zdrowia, nie można stawiać ani niszczyć bloków, można tylko używać przedmiotów.
  • Spectator – pozwala obserwować świat, ale nie można weń ingerować.

Minecraft - podstawowe informacje o grze

aleks2015

Minecraft jest sandboksową grą konstrukcyjną, inspirowaną Infiniminerem, Dwarf Fortress oraz Dungeon Keeperem, stworzona przez Markusa Perssona, założyciela Mojang AB. Gra polega na tworzeniu i niszczeniu różnego typu bloków wtrójwymiarowym świecie. Gracz posiada swoją postać, która potrafi niszczyć i stawiać bloki, formować fantastyczne struktury, kreacje, prace artystyczne na wieloosobowych serwerach i grze na jednoosobowym świecie w różnych trybach gry.

minecraftkliknij w obrazek, aby pobrać Minecraft Gift Code Generator

Minecraft jest dostępny dla wszystkich za 83,37 zł (€19,95). W tryb jednoosobowy i wieloosobowy możemy zagrać, po zakupieniu gry, poprzez pobranie programu uruchamiającego dostępnego na systemów Windows, Linux i Mac OS X. Wersja Minecraft Classic jest dostępna do grania za darmo w przeglądarce. Grę Minecraft zaczęto tworzyć w okolicach 10 maja 2009 roku, a już 13 czerwca 2009 roku zapowiedziano pre-order oraz pełną wersję. Oficjalną datą wydania pełnej wersji jest 18 listopad 2011 roku. Do 5 kwietnia 2013 sprzedano 10 milionów kopii gry w wersji na komputery osobiste.

16 sierpnia wydano Minecraft - Pocket Edition na telefon Xperia Play. Po zakończeniu wyłączności Sony, 7 października 2011 wystartowała wersja na Androida, a 17 listopada 2011 na system iOS za 6,99 dolarów.

9 maja 2012 Minecraft został wydany na konsolę Xbox 360 na Xbox Live Arcade za 20 dolarów, gdzie wkrótce pobił każdy poprzedni rekord sprzedaży.

11 lutego 2013 roku została wydana wersja na Raspberry Pi. Bazuje ona na wersji Pocket Edition i jest dostępna za darmo na dedykowanym blogu. Pi Edition jest przeznaczona jako narzędzie edukacyjne dla początkujących programistów i użytkowników, którzy chcą modyfikować kod gry używając jego interfejsu API.

18 grudnia 2013 roku Minecraft został wydany na konsole PlayStation 3 na PlayStation Network za 69 złotych.

© Minecraft Gift Code Generator
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci